Kruhový trénink

Kruhový trénink je tréninková metoda (postup, či program), která se skládá z vybraného počtu cviků, který zatěžuje hluboký stabilizační systém a svalové skupiny našeho těla jednotlivě, nebo v jejich kombinaci a to po dobu předem určenou. Funkční trénink podporuje v první řadě vyvážený rozvoj jednotlivých svalových partií hlubokého stabilizačního svalového aparátu a má blahodárný účinek na srdce a celý kardiovaskulární systém.

Je to přirozený způsob, jak si každý může zvýšit svoji kondici. Umožňuje také nárůst síly za pomocí malého počtu základních a pomocných cviků. Při cvičení se nám zrychlí metabolismus, který nám pomáhá spalovat tělesný tuk. Zlepší se nám určitě naše funkčnost a schopnosti vykonávat naše každodenní úkoly. Nevýznamnou roli hraje oproti klasickému tréninku v posilovně šetření kloubního aparátu. Umožňuje různou rychlost svalové práce.

Je ideální jak pro sportovce různých sportovních aktivit, tak pro cvičence různého věku. Je nenáročný na čas a to i při vysoké intenzitě tréninku. Zpevní se celé tělo, zvýší se jeho pružnost, rozsah pohybu, svalové výdrže a v konečném důsledku, držení celého těla.

Kruhový trénink není určen k budování masivní svalové hmoty, ale je to vynikající prostředek ke zpevnění vašeho tělo a ke zlepšení vaší fyzické kondice.